Etini yediğin hayvan, yatakta sikiştiğin hayvan, eti ağzına al, siki ağzına al, klitoristi em, danaya biraz kekik, antrkotun iki yüzüne az biraz zeytinyağı üzerini kapatma ki su salmasın, kısık ateşte(kasık ateşte), koltuk altını em, dudaklarını em, yumurtaları kızart, tavadaki ceninler, embriyolar: tavukların çocukları, orospu çocukları.

şenol erdoğan eylül 2016

Hayır: arkadan yaklaşmak değil, sadece büyük bir kapital ortadan yaklaşmaya cesaret edebilirdi kendince, ortadan yaklaşmak “biz bu işi beceremedik” demenin işi ortaya koymazdan evvelki kabullenişidir de zaten, basiretsizlik bitmemiş bir işe en başında ad koymak değildir zira tüm doğanların adı baştan konur ve çoğunluğu adları konduğu gibi o işi bitiremeden ölüp gider bu dünyadan, basiretsizlik koyduğun adın gerektirdiği ağırlığı verememek, kontörü çizememek iddian üzre oluşması gereken sesi çıkartamayıp kulakları eli boş bırakmaktır. İsim konma ve koyma mevzu gerçekten tuhaf, burada tuhaf derken dilbilimsel olarak hata yapıyorum ama bir diğer yandan da “şaka gibi” demiş olarak doğruluyorum demeye dediğimi: demem o ki: sanırım ilkokulda yüksek sesle bir hikaye okutmuş idiler bana, sınıfa okuduydum, bilir herkes Boğaçhan’ın hikayesi, adını hak edene kadar ad vermeyen bir kavim çocuğa, adını hak ediyor ve o hak ne ise onu ad olarak alıyorsun. Yazgı her şeyden önce fiziksel nedenler arasındaki birlik ya da bağdır diyor şeyh el ekber. Stoacı paradoks yazgıyı kabul etmek, ama zorunluluğu yadsımaktır diyor Deleuze. Ama dediğimce, arkadan yaklaşmak değil o, “onlara arkadan çocuk yaptırıyordum” diye doğru çevirir Ulus. Kaldı ki bir semt adı değildir kendisi!

Gerçekten ne bekliyorlardı sizden acaba. Ve hala gerçekten ne bekliyorlar. Adınızı koyarken aileniz, “aşk” derken sevgiliniz vs vs vs, kendi umduğu dışında ne bekleyebilir kişi öbüründen, ilişki başlı başına menfidir. Tartışmasız. Her yaşam bir çöküş süreciyken insanlar ürer, çöküş sistemlerini çoğaltır, sonra şaşar, bir şeylerin neden ters gittiğine, neden düz gidecekti ki, ya da neden senin ki düz gitsindi, tersin ve düzün var olmadığını Allah Kur’an’da da seslendirirken, diğer yandan devletlerce yaratılmış aç bir kıta (Afrika sanırım) dahi hala anlatmaya yetmiyordu insanlığa; ters, düz ve diğerlerinin olmadığını. Bilardo topunun şöyle sorunları yoktu: deliğe neden giremedim, deliğe mi girmeliyim, delik ne, bana kim vurdu, beni kim hareket ettirdi. Neden peş peşe huzuru aşkı ve sağlığı yitirdik diye sorar dünyanın en büyük yazarlarından biri. Küçülmeyin karşımda daha fazla, bana İlber Ortaylı bey üzerinden yaratılan caps dünyasının mottolarını anımsatmayın lütfen, neyin huzuru, aşkı ve sağlığı: nedir bir hücrenin sağlıklı olup etin devamında neşeye evrilip hayata yansıyıp arzuların peşinde koşması! Neden çok para. Neden oluşlara verilen mecburi isimlendirmelere yüklenen duygusal anlamlar ve zafer çığlıkları. Seni gidi bok parçası. Seni gidi medeniyet: İPhone’ların cam yüzeyine bulaşan parmak yağlarında boğulmakta olan. En yüksek üniversite sınavı puanını alan ölü. Etini yediğin hayvan, yatakta sikiştiğin hayvan, eti ağzına al, siki ağzına al, klitoristi em, danaya biraz kekik, antrkotun iki yüzüne az biraz zeytinyağı üzerini kapatma ki su salmasın, kısık ateşte(kasık ateşte), koltuk altını em, dudaklarını em, yumurtaları kızart, tavadaki ceninler, embriyolar: tavukların çocukları, orospu çocukları.

Özyıkımdan kutlu neyin olabilir ki. Sokak köpeği olma şerefi şansından başka elinde neyin olabilir ki.

Reklamlar

One response to “Etini yediğin hayvan, yatakta sikiştiğin hayvan, eti ağzına al, siki ağzına al, klitoristi em, danaya biraz kekik, antrkotun iki yüzüne az biraz zeytinyağı üzerini kapatma ki su salmasın, kısık ateşte(kasık ateşte), koltuk altını em, dudaklarını em, yumurtaları kızart, tavadaki ceninler, embriyolar: tavukların çocukları, orospu çocukları.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s